Poslední diskuse

Prvně smáček - Lužnice 1

27.8.2013 NOVINKA Přívlač, Trvalý odkaz

Protože Venda (1,5) nejklidněji papá při videích, pustil jsem mu včera ke krmení tentokrát ne feederové, ale vláčecí s ukázkou smáčků. Konečně jsem zjistil, co je to smáček a jel dnes po práci koupit dva a večer v dešti zkusil na Lužnici 1. Úlovek žádný, 1 záběr, ale nedotažený, ryba nástrahu svlékla z háčku a pak pustila. Bude to chtít pořádný vláčecí prut a budu častěji vláčet.

Od soutoku Lužnice s Vltavou až po Červený mlýn (Nuzice) a ještě dál až k Bechyni (už jsem neprozkoumal) jsou na pravém břehu Lužnice chatky. Buď kempové, nebo soukromé k rekreaci a pronájmu. Přináší to:

-znehodnocení relativně vzácných míst přírody

-praktické znemožnění sportovního rybolovu na tom břehu a nepřímo i na protějším

-otázku, proč úřady povolily v územním plánu stavbu soukromých rekreačních chatek u řek(y), jejichž obvod břehů v ČR je omezený

Soukromá a pronajímací rekreační výstavba by měla být jinde.

Průměrná známka: 3,25

Komentář ke článku (0)

Amur

25.8.2013 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

Znovu zkušebně na Lužnici 1, kde jsem 20.7. chytl mj. tlouště 45 cm a podoustev 37 cm. Dnes spadl amur +/- 60 cm. Po 10-15 min. zdolávání v dešti, s nohou ve vodě a unavenou rukou  na medium feeder s 0,18 kmenem a 0,16 návazcem jsem neměl šanci ho přiblížit podběráku. Když už jsem se po něm natahoval, zamotalo se krmítko do síťoviny, čehož ryba využila.

Malá hloubka, odhaduji 1 m. Potřetí za sebou málo záběrů. Nástraha: skořicové kolínko.

Pozitiva:

Prověřeny možnosti návazce 0,16 Shimano 3,0 kg - bez problému utáhne velkou bojovnou rybu. Samozřejmě za pomoci měkkého prutu. S heavy prutem a 0,18kou bude možné se do něj příště opřít bez obav.

Komentář ke článku (0)