Poslední diskuse

Je toto sportovní rybolov?

Při zkoušce nového úseku revíru se nedalo sednout jinam než proti chatkám a nemohl jsem si (opět) nevšimnout typického způsobu lovu některých chatkařů (předpokládám majitelů, nájemci se tím mírně zabývají, protože kvůli tomu tam většinou přijeli): nahodit pruty a věnovat se čemukoliv jinému. Podle toho, co jsem zatím viděl,  řeší  to rybářská stráž při prvním napomenutí obvykle zápisem a dotčený se obvykle marně ohání tím, že v RŘ není dostatečně popsáno, co znamená "manipulace s pruty bez prodlení".

Výjev z fotky jsem viděl 99% času mé přítomnosti na lovišti. Ten, co by tam měl sedět (neseděl ani 1x), měl těžké krmítko s 10 cm návazcem a ne dřív než každých cca 20-30 minut přišel zkontrolovat pruty. Buď tam ryba visela samozásekem a jen ji vytáhl, nebo přehodil. Viděl jsem přes vodu policajtem záběr a když po věčnosti rybář konečně přišel a vytáhl na prutě kapra, aniž zasekl, došlo mi, jakým stylem má zájem lovit a nezajímají ho ani jinak obvyklé pípáky. Po ponechání 2 kaprů ani jednoho nezapsal, neukončil denní lov a vlastní blbostí je skladoval ve vezírku, aby ho RS mohla usvědčit.

Má toto něco společného s rybařinou?

Průměrná známka: 1,80

Ke stavu našich vod nejen z hlediska bordelu

Je třeba, aby normální lidi, kterým jde o věc, začali dělat v RS. Osobně už tam jsem jako adept. Dokud nebude kontrola, bude bordel. Taky je to o výchově. Dokud bude v MO a v radách pár lidí v důchodovým věku, který dělají servis pro 99% ostatních, znamená to, že nedorůstá nová aktivní generace. V dospělosti necítí rybáři spoluodpovědnost a nemají potřebu se angažovat a dělat něco pro rybářství, aby to tu nějak vypadalo. RŘ je nepřítel, kterej se dodržuje jen ze strachu před RS. Kde není strach z RS, obchází se. Z toho plyne, že dokud se nezlepší povědomí lidí, je potřeba na to jít rozumnou a slušnou "represí". Nevím, čím to je, ale u nás na vodách MO není žádný extrémní bordel, přitom lidí dost, míst málo a na Kořensko a Lužnici jezdí lidi poměrně zdaleka z JČ. Slyšel jsem, že za poslední 2 roky se zintenzivnily pochůzky RS, možná to bude tím.

Můj příspěvek z diskuse "Nejhorší voda v Česku, kam už se nechci vrátit"; http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=657043.

Naštěstí ne jeden člověk měl podobnej názor.

Průměrná známka: 3,50

Od soutoku Lužnice s Vltavou až po Červený mlýn (Nuzice) a ještě dál až k Bechyni (už jsem neprozkoumal) jsou na pravém břehu Lužnice chatky. Buď kempové, nebo soukromé k rekreaci a pronájmu. Přináší to:

-znehodnocení relativně vzácných míst přírody

-praktické znemožnění sportovního rybolovu na tom břehu a nepřímo i na protějším

-otázku, proč úřady povolily v územním plánu stavbu soukromých rekreačních chatek u řek(y), jejichž obvod břehů v ČR je omezený

Soukromá a pronajímací rekreační výstavba by měla být jinde.

Průměrná známka: 3,25

Komentář ke článku (0)