Poslední diskuse

Výběr z úlovků 1-8/2014

12.8.2014 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

Velký cejn a Míra Stejskal

1.3.2014 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

Protože se angažuji v založení feederové sekce při JčÚS, čehož je hlavním iniciátorem předseda pražské sekce Míra Stejskal, se kterým komunikujeme, jeli jsme se seznámit na ryby. Tři věci jsem udělal experimentálně proti poučkám k chytání ve studené vodě. Použil jsem středně velká krmítka, protože malá nemám, 0,16ku návazec a krmení pro jeden ze dvou prutů jsem použil úplně světlé ze šrotu, 100% rybí moučky, soli a magi s trochou červů. Za 2,5 hod. chytání jsem na to chytil 3 ryby z pěti, z toho cejna 42 cm, takže už podruhé světlá směs ve studené vodě nebyla neúspěšná. Po 4 cejnech přišel tlouštík a několik záběrů jsem neproměnil. Navíc přišly první dvě ryby naráz na oba pruty. Na zimní chytání to bylo výborné.

Křeslo Korum new accessory chair 2

15.2.2014 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

O víkendu jsem nechytl nic, jen chci ukázat, jak Korum accessory chair výborně stabilně sedí na větším sklonu terénu, kde standartní křeslo nemá šanci. S nohama od de luxe verze by zvládlo sklon větší, pak ale může být problém dosáhnout nohama na zem a je potřeba dokoupit podlážku.

Fotky mobilem.

Zásobník na návazce

25.1.2014 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

V loňské sezoně mi přestaly stačit na názavce dvě "kopyta" z dětství - kapacitu mají dostatečnou, ale návazce se mi pletly. Nevěděl jsem, jak je který dlouhý a zapomínal jsem, z jakého je vlasce a ne úplně prakticky se s tím pracuje (i když na druhou stranu jsou skladné). Všiml jsem si, že existují skládací plastové značkové zásobníky za cca 300,-, ale údajně po 2-3 letech odcházejí opotřebováním. Koupit za 300,- nový po několika letech není velká ztráta, ale je to zbytečný výdaj, takže to odmítám. Vytvořil jsem si zásobník vlastní, který pracností vyjde na víc, vydrží ale určitě dýl než 2-3 roky (protože je z tvrdého plastu) a tvorba pomůcek je sport, který k rybám patří a mě baví (v modrém PVC jsou zatavené plastové cca 2 mm lamely, které mi nechal v práci zatavit taťka). Nevýhodou je horší skladnost. Délka 50 cm.

Komentář ke článku (0)

Korum accessory chair

1.1.2014 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

Léta jsem pohodlně seděl na obyčejné židličce s opěrátkem. Dá se s ní posadit ale jenom na rovném terénu a na spoustě míst jsem nemohl chytat. Po dobrých referencích jsem pořídil Korum accessory chair, která se díky speciálním nohám dá usadit všude a tím umožňuje i závodění a umožňuje na nohy připnutí  různých - i závodních - doplňků. Postavit se dá ale jen na sklon terénu do 25°, což je právě na fotce a bylo to jen tak tak. Proto uvažuju o dokoupení nohou od deluxe verze, které jsou teleskopické a 2x delší. Jinak je to ale dokonalá věc.

Komentář ke článku (0)