Poslední diskuse

Trénink na JČ feederligu

Zajel jsem podruhý trénovat na jihočeské nadjezí, kde se koná jeden ze závodů naší jihočeské feederligy a ještě jeden náborový závod pořádaný odborem LRU feeder. Prý to tam není o cejnech, já chytal ale až na jednoho jesena a cejnka jen cejny. Poprvé jsem si uvědomil výhodu paternostera nad průběžkou, protože kolega vedle chytal jen pátera a já jen průběžku. Tomu přičítám, že měl líp čitelný záběry. Náhozy na cca 40 m té průběžce a viditelnosti taky nepomohly. Několikrát se mi díky špatné čitelnosti stalo, že cejn měl zažráno hluboko. Na patera skoro nechytám, obvykle to není nutné, ale ukázalo se, že kvůli závodům bude nutnost se to naučit a ve vhodnou chvíli na něj přejít.

Pěknej byl "zmatenej" velkej tloušť u břehu, kterej se nechal krmit červama a nevyrušila ho ani ryba zdolávaná těsně kolem něj.

Komentář ke článku (2)

Jihočeská feederová liga

Založili jsme s 3 dalšíma nadšencema Jihočeskou feederovou ligu. Zatím se to z hlediska účasti pozitivně vyvíjí.

http://jihoceskafeederliga.mrk.cz/

Velký cejn a Míra Stejskal

1.3.2014 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

Protože se angažuji v založení feederové sekce při JčÚS, čehož je hlavním iniciátorem předseda pražské sekce Míra Stejskal, se kterým komunikujeme, jeli jsme se seznámit na ryby. Tři věci jsem udělal experimentálně proti poučkám k chytání ve studené vodě. Použil jsem středně velká krmítka, protože malá nemám, 0,16ku návazec a krmení pro jeden ze dvou prutů jsem použil úplně světlé ze šrotu, 100% rybí moučky, soli a magi s trochou červů. Za 2,5 hod. chytání jsem na to chytil 3 ryby z pěti, z toho cejna 42 cm, takže už podruhé světlá směs ve studené vodě nebyla neúspěšná. Po 4 cejnech přišel tlouštík a několik záběrů jsem neproměnil. Navíc přišly první dvě ryby naráz na oba pruty. Na zimní chytání to bylo výborné.