Křeslo Korum new accessory chair 2
O víkendu jsem nechytl nic, jen chci ukázat, jak Korum accessory chair výborně stabilně sedí na větším sklonu terénu, kde standartní křeslo nemá šanci. S nohama od de luxe verze by zvládlo sklon větší, pak ale může být problém dosáhnout nohama na zem a je potřeba dokoupit podlážku.
Fotky mobilem.
Zásobník na návazce
V loňské sezoně mi přestaly stačit na názavce dvě "kopyta" z dětství - kapacitu mají dostatečnou, ale návazce se mi pletly. Nevěděl jsem, jak je který dlouhý a zapomínal jsem, z jakého je vlasce a ne úplně prakticky se s tím pracuje (i když na druhou stranu jsou skladné). Všiml jsem si, že existují skládací plastové značkové zásobníky za cca 300,-, ale údajně po 2-3 letech odcházejí opotřebováním. Koupit za 300,- nový po několika letech není velká ztráta, ale je to zbytečný výdaj, takže to odmítám. Vytvořil jsem si zásobník vlastní, který pracností vyjde na víc, vydrží ale určitě dýl než 2-3 roky (protože je z tvrdého plastu) a tvorba pomůcek je sport, který k rybám patří a mě baví (v modrém PVC jsou zatavené plastové cca 2 mm lamely, které mi nechal v práci zatavit taťka). Nevýhodou je horší skladnost. Délka 50 cm.
Korum accessory chair
Léta jsem pohodlně seděl na obyčejné židličce s opěrátkem. Dá se s ní posadit ale jenom na rovném terénu a na spoustě míst jsem nemohl chytat. Po dobrých referencích jsem pořídil Korum accessory chair, která se díky speciálním nohám dá usadit všude a tím umožňuje i závodění a umožňuje na nohy připnutí různých - i závodních - doplňků. Postavit se dá ale jen na sklon terénu do 25°, což je právě na fotce a bylo to jen tak tak. Proto uvažuju o dokoupení nohou od deluxe verze, které jsou teleskopické a 2x delší. Jinak je to ale dokonalá věc.
Perlíni a absolutní nula
Poslední dobou se víc prakticky a teoreticky připravuju na první závod(y), který mám v plánu příští rok absolvovat. Tzn. představuju si, že situace, ve které chytám, se vyskytne v závodě a přemejšlim, jak bych reagoval. Při první feederové sezoně je to dost odvážné, ale někdy se začít musí a je to výzva.
V sobotu jsem chytal na proudném úseku pod jezem. Na hladině nic neplavalo, ale evidentně kolem dna spousta listí a vodních rostlin jo, což znemožňovalo lov, protože se to opíralo do krmítka, prut se ohnul a bylo po chytání. Po hodině a půl mi došlo, že to nemá smysl a netuším, jak se k tomu postavit v závodě. V neděli jsem chytil na stojaté vodě plotičku a 3 perlíny, cejna a víc za pár hodin nic a jakákoliv změna nepomohla (ani změna loviště). Takže mám zase o čem přemejšlet.
Jinak teda nechápu, proč perlín s jeho postavením úst žere ze dna.
Druhý listopadový lov
Po úspěšném minulém víkendu jsem se vrátil v sobotu vrátil na tu samou lokalitu s černým ploticovým Sensasem, ale vyhořel jsem a krom dvou 20 cm plotic mě na červy otravovali asi nedávno vysazení okouni 10-15 cm. V neděli jsem proto šel na slepo jinam, kde jsem chytal v létě jen jednou, ale protože je to tišina, tušil jsem tam ryby spíš než v okolní mírně tekoucí vodě. Na úvod jsem nezakrmoval, ale do krmítka jsem dával zase černý osolený ploticový Sensas smíchaný s polotmavým osoleným kaprovým polským Traperem. Jindy v létě jsou na téhle vodě všude bublinky od rejících ryb. Dneska byly jen nad mým zakrmeným místem, krmení je zřejmě přimělo k jinak utlumené aktivitě. Čekal jsem cejny, cejnky, případně plotice, protože prochytat se ke kaprům sypkým krmením přes bílou rybu se při krátkém lovu většinou nepodaří a při teplotě vzduchu 3°C ve studené vodě je potřeba spokojit se s každou rybou. Po cejnkovi a 2 cejnech přišel kapřík +/- 30 cm, hned po něm kapr 41 cm a hned po něm další, který spadl u břehu. Chytal jsem cca 15 m od břehu v hloubce max. 1,5 m a při každém záseku a přehození se ryby viditělně rozplašily a po hodině a půl se buď nažraly, nebo ztratily k místu důvěru. Závěr cejnem 40 cm a ploticí 30 cm. Razance záběru klesá a heavy feeder se už neuplatní.
Chytám dál na háčky se zamáčknutým protihrotem. Výjimečně se stane, že cejn se setřepe, protože při zdolávání typicky mlátí hlavou. Jinak s tím není vůbec žádný problém, vyprošťování je jednoduché a k rybě šetrnější a i k podběráku, když se do síťoviny háček zamotá.
Druhý prut jsem měl marně nahozený s řízkem na dravce. Spíš jen aby nezahálel.