Poslední diskuse

2. kolo KP MRS LRU feeder 2015

2. kolo KP MRS na Mušově byl teprve druhý závod mimo hranice JčÚS, kterého jsem se zúčastnil, i když jsem si jich předsevzal víc. Chtěl jsem hlavně posbírat zkušenosti a přitom si neudělat ostudu.

V pátek jsem dorazil na trať až v půl osmé, Slunce zapadalo, postavil jsem ubikaci a šlo se na pivo. Na WC v putyce jsem si během s-aní uvědomil, že jsem si s sebou nevzal vezírek. Naštěstí Radek K. má skoro veškerou výbavu dvakrát a ochotně mě založil (díky).

Bez tréninku jsem ráno namíchal, co mi - bez despektu - experti na tuto trať z KMK teamu poradili, a co jim přinášelo výsledky. Nikdy jsem na to nechytal a ještě z nedostatku jedné komponenty tuto zaměnil, ale věřil jsem tomu a to je nejdůležitější. Vítr nefoukal nijak extrémně, ale i to stačilo, abych byl rád, že trefím vlastní sektor (přestože házení 60 m jsem trénoval a věřil jsem si na to, ale to bylo v bezvětří). Po pár vteřinách jsem vytáhl malou plotici. Ulevilo se mi, že nula už to nebude. S třemi místními typickými velkými cejny a ještě pár čudlami jsem končil v sektoru 7. z dvanácti s váhou přes 3,5 kk a byl jsem spokojený. Krmení ryby přinejmenším neodpuzovalo. Do 2. kola jsem se potřeboval víc zaměřit na přesnější nahazování.

Radek K. vylosoval do druhého kola stejné místo jako v 1. kole, kde se mu vůbec nedařilo a já šel hned vedle něj, kde seděl předtím TonyK, kterému se tam taky nedařilo, i když tuhle trať umí. Prozradil mi, že chytal na 45 m a hodně tam trhal. Jelikož tam ale bylo už zakrmeno, bylo rozumné, abych to tam aspoň zkusil. Po 20 min. trhání jsem překlipoval na 60 m a tady začala moje ztracená hodina toho kola, protože jsem motal, rozmotával, upaloval a pořádně jsem nahodil, až když zbývaly 2 hodiny závodu. Slávičkám na novém lovišti ale už nebyly a to bylo klíčové. I když jsem měl krmení zase rozházené po celém sektoru, a kdoví, jestli ne i u sousedů, šla mi ryba pravidelně a místy na hod. Sice jen drobné ryby, plotice a skaláci kolem 15 cm, ale byl to pravidelný úlovek. Ke konci přišli i dva velcí cejni a tehdy jsem začal litovat té první ztracené hodiny. Moje váha byla lepší než v 1. kole, umístění v sektoru ale horší - 9 z 12. Nemohl jsem ale být nespokojený. Krmení zase fungovalo. Radkovi vedle mě se zadařilo víc - chytl možná míň ryb, ale větších a dělal přes 5 kg.

Celkově jsem skončil 27 z 34 a cíl jsem si splnil, vyložený propadák to nebyl. Katastrofou trati jsou slávičky. Další katastrofa je, když je člověk lempl. V obou kolech jsem si z plata během závodu převrhl misku s velkou patentkou do trávy, naštěstí jsem vždycky dostatek zachránil. Zajímavé je, že všechny velké cejny jsem chytil na patentku. Na hnojáky jsem naopak tahal malé čudly.

Výborně zachytal zauwi, pro kterého to tu - stejně jako pro mě - byl první závod a ve druhém kole se mu podařilo udělat jedničku s váhou přes 10 kg a výrazně tím pomohl svému týmu postoupit do 2. ligy.